MASTURBASYON NEDİR? NASIL YAPILIR

Masturbasyon Nedir?
Masturbasyon, bir kişinin kendi kendine, bir alet kullanarak veya kullanmayarak, cinsel organlarını uyarmasıyla orgazm yaşaması olayıdır. Dünyadaki en yaygın cinsel etkinliktir diye tanımlarsam, sanırım yanlış olmaz.Sadece insanlarda değil, bir çok memeli hayvanda rastlanmasına rağmen, tarih boyunca masturbasyona karşı çeşitli toplumlarda farklı farklı tavırlar geçerli olmuştur. Kimi toplumlarda cinsel yaşamın normal bir etkinliği olarak kabul edilip teşvik bile edilirken, kimi toplumlarda aşağılanarak yasaklanmıştır.19'uncu yüzyıla kadar genellikle masturbasyonun zararlı ve kötü birşey olduğu yönünde inanışlar geçerliydi. Hatta 18-19'uncu yüzyılda yazılmış tıp kitaplarında masturbasyonun akıl hastalıkları ve iktidarsızlık başta olmak üzere bir çok hastalıklara neden olduğu yazılmıştır. Ancak 19'uncu yüzyılın sonuna doğru modern psikiyatri ve psikolojinin gelişmesiyle beraber bu tür ilkel ve yanlış düşünceler terk edilmiştir. Tek tanrılı dinlerde özellikle musevilik ve hıristiyanlıkta masturbasyon kesinlikle yasaktır. Müslümanlıkta bu konuda kesinlik gösteren bir ayet bulunmamasına karşın yaklaşım olumsuz olarak değerlendirme yönündedir.

 

Erkeklerde Masturbasyon
Çok nadiren kadınlar erkekler kendilerini uyarırken onları seyretme fırsatını elde ederler. Esasında erkekler bu konuda açık davranabilseler kadınlar da partnelerinin nasıl zevk aldıklarını öğrenme fırsatı elde edebilirler.

Erkeklerin cinsel odakları penisleridir, özellikle de penisin baş kısımları. Genelde mastürbayon esnasında erkekler penislerini avuçlarının içinde ileri geri götürerek kendilerini tatmin ederler. Ama her erkeğin tekniği farklı olabilir. Bazıları penislerine hafif sürtüşmeden zevk alırken bazıları da bunu iyice hissetmek isterler. Bir erkeğin hoşuna giden diğer erkeğin hoşuna gitmeyebilir.

Mastürbasyon esnasında erkeklerde en sık rastlanan problem ise çok hızlı bir şekilde mastürbasyon yapmalarıdır. Esasında daha yavaş bir şekilde kendilerini uyarsalar, orgazmları da daha kuvvetli olacaktır. Orgazma ulaştıktan sonra çoğu erkek hareketlerini yavaşlatır çünkü penisin başı bu aşamada çok hassas halde olur. Kaygan, özel kremler kullanldığında bu yavaşlamadan kurtulabilirler.

 

Kızlarda Masturbasyon
İlginçtir ki, kimi kızlarda masturbasyon, ta bebeklik yıllarına kadar iner. Kızlarının bacaklarını sıkarak, kan ter içinde kıpır kıpır masturbasyon yaptıklarını anneler görüp yana yakıla doktora telaşa "acaba ilerde bir zararı olur mu" diye sorarlar. Ergenlik yaşına gelince kızlar da erkekler de olduğu gibi, doğanın o güçlü dürtüsünün etkisini duymaya başlarlar. Kızlarda ve erkekler de cinsel organlar bölgesi dışardan dokunma, okşama, sürtünme gibi uyarımları zevk biçimde algılarlar. Bunu gençler daha çocukluk yaşlarında keşfedebilirler. Olay kızlarda daha bir ayrıcalık taşır, çünkü dış dokunma ve sürtünmelere daha duyarlı olan klitorislerin özelliği buna neden olur.

Klitoris külot dahil dışardan sürtünmelerden uyarıldığında masturbasyon isteği de başlar. Kızlardaki cinsel organın bedendeki yeri, o bölgenin sıcaklığı, bacakların hareketlerinden etkilenmesi, tuvalet sırasında ya da başka türlü dokunmalarla açık etkilenen bir bölge olmasından kızlar masturbasyonu başkalarından öğrenmeseler bile kendileri keşfederler.

Kızlar genellikle ilk orgazmlarını masturbasyonla öğrenirler. Eğer bu klitoris orgazmına bir bağımılık biçiminde gelişirse, evlendiklerinde vagina orgazmına geçişleri zor olabilir. Biz hekim olarak kızların masturbasyon yapmasına karşı değiliz, böylece bedenlerini ve orgazm olmayı öğrendiklerinde eşlerine yani vaginal orgazma trasferde güçlük çekerler ancak masturbasyonun bir saplantıya dönüşmesine karşıyız. Burada önemli olan cinsel, ruhsal çizgi dengelerinin kurulmasıdır.

Kızlar masturbasyonu klitorislerine sürtmeler biçiminin dışında yastık ya da yorgan gibi metaryalleri bacaklarını arasına alarak klitoris ya da vulvalarına sürterek de bunu yapabilirler. Pek çok masturbasyon tekniğinden öğretmiş olmamak için sizlere söz etmiycem. Bunlar erotizm ve porno ağırlıklı kitaplarda vardır.

Masturbasyon konusunda kızların en büyük korkusu kızlık zarlarıyla ilgilidir. Masturbasyon sırasında kızlık zarlarının zarar göreceğinden korkmaktadırlar. Kimileri salt bu korku yüzünden cinsel organlarına dukunmaktan bile çekinirler. Bunu öylesine ileri götürenler bile vardır ki, cinsel organlarını temizliğini yaparlarken bile kuşku ve çekingenlik içindedirler.

 

Masturbasyonun Yararları
Ayrıca dinsel eğilimlerin baskın olduğu İmam-Hatip okulları ve Kuran kursu gibi ortamlarda masturbasyon pek kabul görmeyen bir etkinliktir. Tabii bu ortamlarda kabul görmemesi oralarda masturbasyonun olmadığını göstermez. Bir çoğu gizlice yapar ve bundan dolayı da suçluluk duyguları içinde bunalır. Elbette işin doğrusu: cinsel dürtünün doruk noktasında olduğu gençlik çağında, cinsel dürtüyü karşı cins ile beraber tatmin etme olanağının olmadığı ortamlarda, kişinin cinsel arzusunu masturbasyon ile tatmin etmesi sağlıklı ve doğru bir çözümdür.

Masturbasyonun çeşitli yararlarından biri de, gençlerin cinsellik ile tanışmalarını sağlamaktır. Ne yazık ki bazı genç kızlar evleninceye değin cinsellik ile ilgili her türlü etkinlikten uzak dururlar. Tabii ailesel ve sosyal baskılar sonucu cinsellik ile ilgili her türlü deneyimden, masturbasyondan bile uzak duran böyle genç kızların evlendikten sonra sağlıklı bir cinsel yaşam şanslarının ne olacağını tahmin edebilirsiniz. Ben kişilerin kız olsun, erkek olsun evlenmeden önce cinsel deneyimlerinin olmasının yararına inanıyorum. Ancak bir çok tutucu çevrede karşı cins ile beraber böylesi cinsel deneyimler çok güçtür.İ şte bu nedenle böylesi çevrelerde gençlerin (kız veya erkek) hiç olmazsa masturbasyonu yaºayabilmesinin gerekliliğine inanıyorum.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !